lt
Skaityti daugiau
Suskleisti
Daugiau kontaktų

UAB „CHEMCENTRAS“ Technologinės agroinovacijos Nr. J05-LVPA-K-01-0250

Antradienis, 2017 Rugpjūčio 8
projektas mikroorganizmai

Biologiniai produktai skirti žemės ūkiui

Pastaruoju metu įmonė pradėjo aktyvią veiklą tiriant ir rinkai pasiūlant mikroorganizmus (MO) ir su jais susijusias medžiagas. Intensyvus MO koncentratų ir MO išvestinių produktų naudojamas žemės ūkyje turėtų būti artimiausių dešimtmečių žemės ūkio technologijų transformacijos pagrindas. Šio projekto kontekste UAB „Chemcentras“ modeliuos ir intensyviai tirs išvestinį MO gaminį – MO maistą.

Tai planuojamas specialus į dirvą įvedamas preparatas tikslingai veikiantis tam tikras MO grupes ir pagreitinantis jų dauginimąsi bei veiklumą. Didesnis tam tikrų funkcinių MO grupių kiekis, o lygiagrečiai ir veikimas paskatins intensyvesnį augalo augimą, geresnę vegetaciją ir produktyvumą. Siekiant sukurti MO maistą numatoma derinti įvairias tikslingai MO veikiančių medžiagų kompozicijas, didžiausią dėmesį skiriant efektyviam azoto pernešimui ir kitiems MO dauginimąsi skatinantiems procesams.

Įgyvendinant projektą bus atliekami laboratoriniai, tiksliniai bei gamybiniai lauko tyrimai, ištirta daugiau nei 1000 įvairių skirtingomis sąlygomis veikiančių preparato taikymo variacijų, o identifikuoti geriausi rezultatai bus komercializuoti. Projekto metu įsigyta laboratorinė įranga bus naudojama ir kitiems produktams kurti bei esamiems produktams atnaujinti.

Projektas chemcentras