lt
Skaityti daugiau
Suskleisti
Daugiau kontaktų

UAB „Nando“ biologinių produktų vystymas Nr. J05-LVPA-K-03-0100

Penktadienis, 2018 Rugpjūčio 17
biologiniai produktai tyrimai investicijos

Priemonė: „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“

Projekto nr. J05-LVPA-K-03-0100 (Projektas UAB „NANDO“ BIOLOGINIŲ PRODUKTŲ VYSTYMAS).

Tinkamų finansuoti išlaidų vertė: 181 827,10 Eur

Prašoma finansuoti suma: 116 712,55 Eur

Projekto pradžia: 2018-06-01

Projekto pabaiga: 2020-05-31

 

Projekto metu vykdyta MTEP veikla kuriant naujus gaminius. Projekto tikslas - padidinti įmonės inovacinį potencialą ir sukurti dviejų produktų,  biologinio šiaudų skaidymo preparato ir amonio sulfato trąšų aktyvatoriaus, prototipus.

UAB „Nando“ yra lietuviško kapitalo įmonė nuo 2009 metų kurianti, gaminanti ir rinkai pristatanti inovatyvią ir efektyvią žemės ūkio chemiją. Tarp įmonės siūlomų produktų jau yra įvairios paviršiaus aktyvios medžiagos, mikrobiologiniai preparatai ir kiti žemės ūkio produktyvumą didinantys gaminiai. Naudodami įmonės siūlomus produktus ūkininkai ne tik padidina ekonominį ūkio našumą, bet ir sumažina neigiamą pesticidų įtaką aplinkai.

Pastaruoju metu įmonė pradėjo aktyvią veiklą tiriant ir rinkai pasiūlant biologinius (kurių pagrindas mikroorganizmai (MO)) preparatus ir su jais susijusias medžiagas.

Intensyvus MO koncentratų ir MO išvestinių produktų naudojimas žemės ūkyje turėtų būti artimiausių dešimtmečių žemės ūkio technologijų transformacijos pagrindas. Šio projekto kontekste UAB „Nando“ vykdė tyrimus ir komercializacijai paruošė du naujus biologinius preparatus: vieną produktą skirtą šiaudų skaidymui, kitą - azoto fiksacijai ir efektyvesniam cheminių amonio nitratinių trąšų įsavinimui. Šie produktai paskatins intensyvesnį augalo augimą, geresnę vegetaciją ir produktyvumą, bus užtikrintas efektyvesnis augalinių liekanų skaidymas, bus mažiau teršiami gruntiniai vandenys

Tyrimai patvirtino, kad sukurti produktai paskatina intensyvesnį augalo augimą, geresnę vegetaciją ir produktyvumą, užtikrinamas efektyvesnis augalinių liekanų skaidymas, mažiau teršiami gruntiniai vandenys.

Įgyvendinant projektą buvo atliekami laboratoriniai, tiksliniai bei gamybiniai lauko tyrimai, ištirtos skirtingos produktų kompozicijų variacijos, analizuotas produktų saugumas, o identifikuoti geriausi rezultatai, pasiruošta sukurtų produktų pateikimui į rinką.

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo.

Projekto vykdytojas: UAB Nando”

 

agroinovacijos žemės ūkis